Paulina Filipowicz - magister fizjoterapii, dietetyk

Jestem absolwentką Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Rehabilitacji Ruchowej, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii oraz Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. Dietla, gdzie uzyskałam tytuł dietetyka. W mojej pracy ważne są dla mnie potrzeby pacjentów, do których zawsze podchodzę indywidualnie. Zarówno pacjenci fizjoterapeutyczni i dietetyczni szukają we mnie oparcia i profesjonalnego wsparcia, które zawsze otrzymują. Zdaję sobie sprawę, że podjęcie rehabilitacji przez osobę z różnymi dolegliwościami czy też zdecydowanie się na zmianę nawyków żywieniowych jest dla nich prawdziwym wyzwaniem, dlatego też cały czas podnoszę swoje kwalifikacje i umiejętności uczestnicząc w różnych kursach, szkoleniach i warsztatach. Współpracowałam m.in z Ośrodkiem Wczesnej Interwencji im. Władysława Lichtańskiego w Jaworznie, Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, Górnośląskim Centrum Medycyny i Rehabilitacji AMED w Katowicach. Współpracowałam również z pracownikami firm biurowych, takich jak IBM czy ERICPOL, gdzie prawidłowa ergonomia ciała i zdrowy tryb życia jest na wagę złota.

Jestem autorka wielu artykułów z dziedziny fizjoterapii i dietetyki. Dokonałam m.in. retrospektywnej analizy poziomu tolerancji wysiłkowej u osób po przebytym zawale mięśnia sercowego, wykazując tym samym jak ważna jest rehabilitacja kardiologiczna czy też oceniłam sposób żywienia kobiet ze schorzeniami tarczycy. Uczestniczyłam w wielu konferencjach, gdzie prezentowałam swoje prace poglądowe i badania. Współpracuję z portalami www.zdrowomi.pl oraz www.abczdrowie.pl gdzie odpowiadam na pytania czytelników z zakresu fizjoterapii i dietetyki, a także publikuję swoje artykuły.Zrealizowane kursy, szkolenia, warsztaty:
- Kurs NDT – Bobath (uzyskany tytuł terapeuty neurorozwojowego międzynarodowej metody NDT Bobath),
- „Szkolenie z zakresu żywienia kobiet w ciąży i małych dzieci” - NutriCenter,
- „Nutrigenetyka w dietetyce. Praktyczne wykorzystanie testów DNA w dietetyce – Szkolenie DF Medica Polska,
- Warsztaty Koncepcji Mini Motion – „Trening Mini Motion w terapii dysfunkcji odcinka szyjnego kręgosłupa”,
- „Nutraceutyki i Żywność funkcjonalna w zdrowiu i chorobie” – V Konferencja Naukowo-Szkoleniowa NutriCenter,
- „Żywienie w chorobach tarczycy” - Szkolenie NutriCenter,
- Kurs Podstawowy PNF (Prorioceptive Neuromuscular Facilitation),
- "Kinezjologia rozwojowa wg Vojty" - Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska,
- "Profesjonalny dietetyk i rehabilitant w opiece nad chorymi przewlekle" MATIO,
- "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka - profilaktyka, diagnoza i terapia" ExpoSilesia,
- "Otyłość i jej oblicza" - NutriCenter,
- "Problemy żywieniowe dzieci-spojrzenie lekarza i dietetyka" - NutriCenter,
- "Otyłość - problem interdyscyplinarny" - NutriCenter,
- "Suplementy Diety Korzyści i Zagrożenia" - NutriCenter,
- "Postępy w leczeniu chorób przewodu pokarmowego - celiakia" - NutriCenter,
- autorka artykułów: "Retrospektywna analiza poziomu tolerancji wysiłkowej chorych po przebytym zawale serca - 3 letnia obserwacja", "Hipertrofia wewnątrzmaciczna a matczyny BMI", "Zdążyć przed cukrzycą", „Rola diety w schorzeniach tarczycy” i wiele innych.Certyfikaty